Strzelin zagra z WOŚP-em

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę, 30 stycznia. W strzelińskim sztabie pracować będzie ponad 50 wolontariuszy, których spotkamy na ulicach miasta i gminy Strzelin. Przygotowano również licytacje z atrakcyjnymi przedmiotami (stacjonarne oraz internetowe) oraz sklepik z fantami. Nie zabraknie koncertów i bloku występów szkolnych.

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy 30. finał ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zaplanowano w niedzielę, 30 stycznia. Tym razem orkiestra zagra pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a pieniądze będę zbierane dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. W Strzelinie po raz kolejny utworzono sztab WOŚP, który będzie działał przy Strzelińskim Ośrodku Kultury. Z szefem sztabu Damianem Serwickim rozmawialiśmy o tegorocznej akcji. W programie przewidziano sporo licytacji, a także muzycznych atrakcji. – Licytacje podzieliliśmy na dwie grupy, które będą przeprowadzane w różnych godzinach. Jedne będą odbywać się wyłącznie online, drugie w siedzibie Strzelińskiego Ośrodka Kultury – zaczyna Damian Serwicki. – W ubiegłym roku, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie mogliśmy wpuszczać mieszkańców do ośrodka, dlatego licytacje przybrały formę online. Nieco obawialiśmy się tej formuły, ale okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Licytacje internetowe cieszyły się bardzo dużą popularnością, a ludzie chwalili taką możliwość, gdyż mogli z domów wesprzeć orkiestrę i zdobyć upragniony fant. Postanowiliśmy kontynuować tego rodzaju licytacje – dodaje. Dokładną, godzinową, rozpiskę licytacji można znaleźć na plakacie, który znajduje się obok tekstu. Przypomnijmy zasady licytacji online, które będzie można śledzić na żywo na facebookowym fanpag`u: Sztab WOŚP Strzelin 2022 oraz Strzeliński Ośrodku Kultury. Aby wziąć udział w licytacji należy wpisać deklarowaną kwotę za licytowany fant w komentarzu internetowej relacji. Wygrywa ten, który przed zakończeniem danej licytacji (będzie to ogłaszał prowadzący) zaoferuje najwięcej pieniędzy. – Trzeba pamiętać, że osoba, która wylicytuje fant ma dwie godziny na odebranie go z naszej siedziby i przekazanie zadeklarowanej kwoty do puszki. Może też zapłacić kartą, gdyż po raz kolejny będzie mieli terminal płatniczy. Jeśli ktoś w wyznaczonym czasie tego nie zrobi, przedmiot wróci do ponownej licytacji. Musimy wprowadzić taki limit czasowy, z uwagi na to, że do końca dnia jesteśmy zobligowani do całościowego rozliczenia zbiórki. Nie możemy pozwolić, aby wylicytowany fant „wisiał” nieopłacony – podkreśla szef strzelińskiego sztabu.

Atrakcyjne licytacje

Jak co roku wśród licytowanych fantów znajdzie się mnóstwo ciekawych przedmiotów. – Doświadczenie ubiegłorocznych finałów pokazuje, że bardzo duże zainteresowanie wzbudzają wszelkiego rodzaju bony. Nie zabraknie ich i tym razem. Niemalże każda gałąź usług działających na naszym terenie przekazała je do licytacji, za co bardzo jesteśmy wdzięczni. Wśród bonów znajdą się m.in. do fryzjerów, kosmetyczek, okulistów, restauracji, barów, pubów, sklepu mięsnego, sklepów odzieżowych, warsztatów samochodowych, na masaże itp. – zdradza Damian Serwicki. To oczywiście nie wszystko, bo licytowane będą także takie przedmioty, jak np. biżuteria, produkty RTV/AGD, produkty gospodarstwa domowego itp. – Nie zabraknie również fantów sportowych. Po raz kolejny wsparł nas m.in. wiceprezes zarządu Śląska Wrocław Wojciech Bochnak, który przekazał pakiet fantów z piłkarskiego klubu stolicy Dolnego Śląska – informuje Serwicki. Tradycyjnie fanty przekaże także Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk. Więcej na ten temat na stronie 12. Warto dodać, że oprócz licytacji po raz kolejny w siedzibie ośrodka będzie działał stacjonarny sklepik z fantami, które będzie można zakupić.

Ponad 50 wolontariuszy ruszy w teren

Oczywiście dzień finału to nie tylko licytacje. Od samego rana wolontariusze wyposażeni w puszki i identyfikatory będą zbierali pieniądze na ulicach miasta i gminy Strzelin. W tym roku kwestować będą 53 osoby. Będzie można ich spotkać m.in. w miejscach skupiających sporo osób (np. przed kościołami czy marketami). Wolontariuszy nie zabraknie również w sołectwach. Ochotnicza Straż Pożarna w Kuropatniku zajmie się transportem wolontariuszy między wioskami. Tradycyjnie puszkę będzie posiadała także Strzelińska Grupa Motocyklowa. Motocyklistów będzie można spotkać na ulicach Strzelina. Warto również dodać, że od połowy grudnia w niektórych strzelińskich sklepach pojawiły się stacjonarne puszki, do których, do dnia finału, będzie można wrzucać pieniądze. Znajdują się one w takim miejscach jak: sklep TOP STYL, Przepis Bistro&Cafe, EMS EMFIT, Lejdis Beauty Clinic, PHU Monika, Strzeliński Ośrodek Kultury, Sklep A-Z, Gospoda pod Lipką, Tomaga. Sklep zoologiczny, sklep z warzywami na „Bielanach Strzelińskich”, sklep Ogrody Smaków, Market PSB „Mrówka”.

W artystycznym programie strzelińskiego finału przewidziano blok występów szkolnych, koncert legendarnej grupy TSA, w którego składzie na gitarze zagra pochodzący z naszego terenu Maciej Wester oraz występ lokalnego zespołu Grand Blue pod batutą Jakuba Statkiewicza. Szczegóły na plakacie. – Zapraszamy wszystkich do licytacji, odwiedzania naszego sklepiku, wrzucania do puszek, a także na występy. Liczymy na ofiarność mieszkańców. Idziemy po kolejny rekord. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej – kończy szef strzelińskiego sztabu Damian Serwicki.

Jakub Olejnik

Facebook Comments Box
Facebook