IX Edycja konkursu „Policjant który mi pomógł”

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” Instytut Psychologii Zdrowia informuje o trwającej IX edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Policjant który mi pomógł.

 

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja 2016 r, a konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

 

IDEA KONKURSU

 

Wiemy jakie znaczenie na reakcja policjantów na wezwanie do „awantury domowej” jeśli jest dobrze przeprowadzona, a dalsze działania konsekwentne to może być początkiem końca dramatu w rodzinie dramatu w rodzinie. Od ponad 17 lat przyglądamy się jako organizacja pozarządowa działaniom Policji w tym obszarze i wiemy, że coraz częściej osoby pokrzywdzone mówią pozytywnie o pracy policjantów-świetnie wykonujących swoje obowiązki i konsekwentnie stosując procedury prawne. Takich policjantów chcemy nagradzać i popularyzować ich postawy w całym środowisku Policji.

 

Celem konkursu jest:

 

-podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;

-wsparcie policjantów wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;

-zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w obszarze;

-promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.

 

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia do Konkursu „Policjant, który mi pomógł” przyjmowane są w trybie ciągłym. Jeśli jakieś zgłoszenie przyjdzie po upływie terminu zgłoszeń w danej edycji, będzie automatycznie uwzględniane  w następnej.

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów osoby prywatne oraz przedstawicieli organizacji i instytucji. Nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji.

Jak skutecznie zgłaszać kandydatury?

Zgłoszenia można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się pod adresem www.policjant.niebieskalinia.pl, a także tradycyjną pocztą („Niebieska Linia”, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku).

Jeśli chcą Państwo wyróżnić kilku funkcjonariuszy Policji, prosimy o nadesłanie oddzielnych zgłoszeń i uzasadnień dla każdego z kandydatów. Nagroda ma charakter indywidualny i nie nagradzamy w ramach konkursu całych jednostek policji.

Przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie na funkcjonariuszy pozostających w służbie czynnej.

Liczymy na wyczerpujące uzasadnienia, gdyż tylko takie pozwolą ocenić Kapitule Konkursu, w przypadku pojedynczych zgłoszeń na daną osobę, szczególnie wysokie zaangażowanie kandydata w przeciwdziałanie przemocy domowej.

 

Źródło:KGP

Opr. w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie.

 

Facebook Comments Box
Facebook