Została Halowym Mistrzem Dolnego Śląska

Łucznicy ze strzelińskiej sekcji Granit wzięli udział niedawno w Halowych Mistrzostwa Dolnego Śląska, które odbyły się Ścinawce Średniej (gmina Radków). W turnieju wystartowało siedmiu zawodników ze strzelińskiej sekcji. W kategorii młodzik złoty medal wywalczyła Emilia Olejnik zdobywając tytuł Halowego Mistrza Dolnego Śląska. W tej samej kategorii jej koleżanka Zuzanna Madej zajęła 13 lokatę. Wśród młodzików młodszych Aleksandra Podgajna oraz Miłosz Agaciak stanęli na najniższym stopniu podium. Warto dodać, że dla Aleksandry był to pierwszy start w zawodach. W kategorii orlik Krzysztof Laszczyński zajął 4 miejsce, Maciej Cisek 6, zaś Julia Świerczyńska 16. Trener łuczników jest bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu. Emilia udowodniła, że można pokonać najlepszych – mówi z uśmiechem Łukasz Cisek. Warto dodać, że kilka dni przed zawodami Emilia Olejnik i Zuzanna Madej otrzymały powołanie do kadry młodzików Dolnego Śląska.

Przypomnijmy, że sekcja łucznicza działająca przy Strzelińskim Centrum Sportowo-Edukacyjnym działa od wielu lat. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki) od godziny 17:30 na sali przy ul. Staromiejskiej w Strzelinie. W każdej chwili można dołączyć do strzelińskiej sekcji. Zajęcia są darmowe, a sprzęt udostępniany. – Potrzeba tylko chęci i zaangażowania. Zapraszamy – zachęca trener.